سرویس و خدمات ما

ارائه نوین راه‌کارهای وب و تجارت آنلاین

طراح سایت آکسایا

FOSS چیست؟

FOSS  مخفف “Free and Open Source Software” به معنای نرم افزار متن باز و آزاد می باشد . FOSS   یک جنبش بود که در سال ۱۹۸۳ توسط شرکت Free Software Foundation آغاز شد و برداشت آن ها از “free ”  در واقع آزادی عمل در توسعه ی نرم افزار می باشد و نه رایگان بودن نرم افزار .

نرم افزار های آزاد/ متن باز یا FOSS چیست؟

به طو کلی این نرم افزار ها مجوز قابلیت های زیر را به کاربران می دهد: ۱. اجرای آزاد نرم افزار برای کاربران در هر امری و در هر شرایطی. ۲. دسترسی به کد منلع برای کار بر به منظور هر نوع استفاده ای آزاد است. ۳. توزیع آن برای کار بران بدون در نظر گرفتن حق کپی رایت آزاد است. ۴. هرگونه تغییر و انتشار و اصلاح و..برای کار بر آزاد است.این آزادی ها اثرات مثبتی بر افراد و اجتماع دارند از جمله شکوفایی خلاقیت ،آموزش ،انتقال فناوری و کاهش شکاف دیجیتالی و..

انواع مرورگرها

مرورگرها انواع و اقسام متفاوتی دارند و حتی دارای نسخه های متعددی می باشند. چیزی که طراحی یک وب سایت را علاوه مشکل یافتن ایده، پیاده سازی، و مشتری مداری مشکلتر می کند، طراحی وب سایتی می باشد که در همه مرورگرها یا در اکثر آنها، به درستی کار کند. طراحی وب آکسایا در این بخش توانسته سازگاری خوبی را با جدیدترین مرورگرهای شرکت های بزرگ بدست آورد و تمامی کاربران را بهترین نمایش وب سایت را در مرورگرشان داشته باشند.

در زیر لیستی از مرورگرهای مختلف به همراه نام شرکت سازنده آنها آورده شده است:

نام مرورگرشرکت سازنده
Interner ExplerorerMicrosoft
OperaOpera
SafariApple
Mozilla/FireFoxMozilla
ChromeGoogle

مرورگر چیست؟

مرورگر به نرم افزاری بر روی کامپیوتر بازدید کننده (کلاینت) اطلاق می شود که قادر به برقراری ارتباط با سرور می باشد. یکی از وظایف اصلی این مرورگرها، نمایش محتویات صفحات وب سایت می باشد. طریقه کار به این ترتیب است که مرورگر در ابتدا، آدرس اینترنتی را که کاربر آن را وارد کرده است گرفته، و سپس آن را به سمت سرور می فرستد و منتظر می ماند تا سرور پاسخی را ارائه دهد. جواب سرور می تواند بسیار گسترده باشد: از صفحه موجود نیست گرفته تا صفحه به آدرس دیگری منتقل شده است و یا آدرس صفحه موجود است و یا سرور مشکل دارد.

یکی از مشکلترین وظایفی که بر دوش مرورگرها قرار دارد، تحلیل معانی کدهای HTML و تبدیل آنها به عناصر و المانهای قابل مشاهده در صفحه مونیتور می باشد. تفاوت عمده ای که در مرورگرها وجود دارد، بر سر تفسیر کدهای HTML و طریقه نشان دادن آنها می باشد. بطوریکه یک کد HTML یا یک وب سایت، لزوما در مرورگرهای مختلف یکجور نمایش داده نمی شود. کنسرسیوم W3C برای حل این مشکل دست به کار شده است و استاندارد و تعاریفی را معین کرده است که تا حدودی بتواند این مشکل را برطرف نماید. ولی آنچه که مشخص است، هنوز یگانگی بر سر این موضوع در بین مرورگرها بوجود نیامده است و همچنان شرایطی وجود دارد که کاملا باز بوده و تفسیر آن، بر عهده مرورگرها گذاشته شده است.

دامنه ایران (Domain) چیست؟

دامنه یا دامین، IP اختصاصی می باشد که به هر وب سایت در هنگام ثبت نام تخصیص داده می شود. لازم به ذکر است که هیچ دو IP را نمی توان یافت را شبیه همدیگر باشند. به این ترتیب، سایت شما، با وجود داشتن یک IP می تواند از بین میلیاردها سایت اینترنتی دیگر در اینترنت، پیدا شود به عنوان مثال (www.Aksaya.ir) به همراه IP، نامی نیز به دامنه شما اختصاص می یابد که این دو با هم مترادف می باشند. به این ترتیب که با معلوم بودن IP یا نام دامنه، دیگری نیز قابل شناسایی خواهد بود. به این کار اصطلاحا "حل کردن IP" گفته می شود. برای ثبت دامنه حتما از شرکت های معتبر و امین جهت ثبت دامنه اقدام نمایید و حتما دامنه را به اسم و حق مالکیت خود ثبت نمایید. سامانه ثبت دامنه های ایرانی ( ir ) سایت nic.ir می باشد که میتوانید از این طریق یک سایت به نام شخصی و حقوقی شرکت خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که شما با ثبت دامنه، تنها نام دامنه خود را ثبت کرده اید. برای داشتن یک وب سایت، شما پس از ثبت دامنه، نیاز دارید تا هاست مناسبی را برای سایت خود انتخاب نمایید. هاست، به سروری گفته می شود که قابلیت ذخیره و حفظ فایل های سایت شما را اعم از صفحات وب سایت، فایلهای گرافیکی، عکسها، فایلهای CSS و جاوا اسکریپت، دارا می باشد.

سرور چیست؟

سرور به کامپیوتری متصل به اینترنت گفته می شود که حاوی یک یا چند وب سایت می باشد که آکسایا هم از این موضوع بهره مند می باشد .سرورها برای آنکه بتوانند به شبکه جهانی وب متصل شوند و در نتیجه آن، سایت های خود را در معرض عموم قرار دهند، بایستی تنظیمات خاصی را پشت سر گذارند. اول از همه اینکه، یک سرور برای آنکه از سرورهای دیگر در شبکه جهانی وب متمایز شود، نیاز دارد تا نام مخصوص بخود داشته باشد، درست همانند دنیای واقعی که هر فردی توسط نام خود، از فرد دیگر قابل تشخص می باشد. به این خصیصه سرورها، اصطلاحا، nameserver گفته می شود.یکی از خصیصه های دیگری که سرورها را از هم متمایز می کند، نوع نرم افزار و سیستم های عاملی است که بر روی این کامپیوترها نصب می شود. بعنوان مثال، یک وب سایت می تواند بر روی سروری قرار داشته باشد که سیستم عامل آن ویندوز سرور ۲۰۰۳ باشد، و وب سایت دیگری وجود داشته باشد که بر روی سروری با سیستم عامل لینوکس نصب شده باشد.سررورها عموما، کامپیوترهای قدرتمندی می باشند، چراکه آنها می بایست پاسخگوی دهها، صدها، و شاید هزاران و میلیون ها تقاضای کاربران بر روی اینترنت باشند.  انتخاب سرور مناسب آکسایا برای مشتریان خود ، منجر به افزایش سرعت سایت ها و صفحات وب مشتریان و کاربرانش می باشد که ما را در مسیر اهدافمان نزدیک تر می کند.

سرور چیست؟

همانطور که گفته شد، یک سایت، از چندین صفحه تشکیل می شود. تنها سوالی که در اینجا مجهول است آنست که یک صفحه، از چه چیزی تشکیل می شود و چطور می توان آن را ساخت؟در حالت عمومی، یک صفحه اینترنتی، چیزی فراتر از یک فایل کامپیوتری که در کامپیوتر سرور قرار گرفته است، نمی باشد. این فایل برای آنکه به درستی روی مرورگر شما نشان داده شود، نیاز دارد تا از قوانینی تبعیت کند. و آن قوانین، همان کدهای HTML می باشند. کدهای HTML، سنگ بنای هر صفحه اینترنتی می باشد و سوای از اینکه واقعا از چه زبانی برای برنامه نویسی و طراحی صفحه صفحه اینترنتی استفاده شده باشد، بر ماهیت وجودی و محوری زبان HTML تاثیری نمی گذارد.

وب سایت

وب سایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته می شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به بیان دیگر به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب سایت گفته می شود. محتویات وب سایت ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار دارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می دهند. هر سرور می تواند یک یا تعداد بیشتری از سایت ها را درون خود جای دهد.

همانند دنیای واقعی که هر انسانی برای خود یک نام منحصر بفردی دارد، در دنیای مجازی یا اینترنت نیز اوضاع به همین منوال است. هر سرور ( یا کامپیوتر) برای آنکه از سرورهای دیگر متمایز شود و نیز هر وب سایت برای آنکه از وب سایت های دیگر متمایز شود، توسط یک شماره شناسایی منحصر بفرد یا IP مشخصی می شود.

برای ابهامات شما پاسخ های خوبی داریم

پاسخ منطقی از ما بخواهید

تیم طراحی و تخصصی وب آکسایا سال‌ها بر روی این خدمت ها تمرکز نموده است

جدید‌‌ ترین ها و بروزترین

مجله علمی و آموزشی آکسایا

ما سعی کرده‌ایم در دسته بندی های مختلف آموزش ها و اطلاعات مورد نیاز را فراهم آورده ایم.

تغییر معادلات کسب درآمد

افزایش فروش

شما هم می‌توانید نوع فروش و حجم فروش خدمات خود را از آن چیزی که هست تغییر دهید. ما روش های رشد و پیشرفت و کسب مشتریان در فضای بی انتهای وب را به شما آموزش می‌دهیم.

روی ما حساب کنید

نتایج واضح در ROI

کارشناسان نرخ بازگشت سرمایه یا Return Of Investmet (ROI) سود حاصل از هر سرمایه گذاری شما را در این فضای تجاری به آمار و ارقام قابل مشاهده و درک می‌سازند.

دوباره و دوباره تلاش کنید

ارائه بهترین روش‌ها

اگر در جذب مخاطب و مشتری در فضای مجازی شکست خورده اید، دوباره و دوباره تلاش کنید با روش های استانداردی که ما به شما ارائه میکنیم دوباره شروع کنید و موفقیت را حس کنید.

ما برپایه سرویس های بزرگ دنیای it مانند: Google ,Wordpress , Firefox , Java , PHP , MySQL , Apache , Linux بر قدرت خود افزوده ایم و بر پایه FOSS کار می کنیم.

قبل
بعد

برای ابهامات شما پاسخ های خوبی داریم

پاسخ منطقی از ما بخواهید

آیا انتخاب نام دامنه و برند در شکست و عدم موفقیت تاثیر زیادی دارد؟

انتخاب هیچ نام و آدرسی به تنهایی باعث شکست یا موفقیت کسب و کاری نخواهد بود، امّا اگر شما می‌خواهید شروعی با قدرت تر و منطقی تری را آغاز کنید بهتر از بر طبق حداقل استاندارد های موجود که ما هم به آنها اشاره کردیم دست به فعالیت بزنید.

شبکه های اجتماعی چقدر در افزایش مشتری و فروش موثر می‌باشند؟

خداروشکر با وجود شبکه های اجتماعی نرخ استفاده از برنامه های آنلاین در بین مردم فوق العاده گسترش یافته است و این امر در جهت فضای موجود بهترین بستر افرایش مشتری را دارد و قطعاً از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

تبلیغات موثر یا بهینه سازی وب ( SEO ) کدام نتیجه بهتر دارد؟

سوال زیبایست! هر دو رکن تبلیغات در فضای مجازی و سئو (به همراه ورودی از گوگل و موتور های جستجو ) مهّم، تاثیرگذار و غیر قابل فراموش هستند. هر دو مثل بال های یک پرنده در پرواز هستند که نبود هر کدام نتیجه ای نخواهد داشت. امّا این به سیاست شما بستگی دارد که کدام را بزرگتر و ویژه تر بدانید.

داشتن یک وب سایت چقدر در فروش یک شرکت خدماتی موثر است؟

جواب این سوال کاملاً مشخص و واضح است با رشد و پیشرفت این فضاهای نوین اینترنت داشتن حداقل یک وب سایت برای هر کسب و کاری از واجبات امر است و در همه جای دنیا تمامی صاحبان کسب و کار صفحه ای اختصاصی برای خود محصولات، خدمات خود جهت معرفی دارند و تمامی این واجبات بخاطر فروش و تاثیر مثبت آن می‌باشد. و مهم از آن اینکه چطور با چه هدفی و چقدر ارزش و انرژی یک وب سایت را راه اندازی نموده اید.

برای آنکه در موتور جستجو گوگل صفحه اول قرار بگیریم چکار باید کنیم؟

رسیدن در لینک های ابتدای گوگل جهت بازدید بیشتر و جذب مشتری واقعی یک هدف می‌باشد که برای آن شما نیاز به یک مشاوره و برنامه استراتژی سئو دارید. شما حتماً و قطعا می‌توانید در رتبه اول گوگل باشید فقط شما باید ارزش لازم را برای رسیدن به آن هدف جمع آوری و برایش زمان و انرژی بگذارید تا به آنچه میخواهید برسید.

هزینه های طراحی یک فروشگاه اینترنتی با امکانات کامل چقدر است؟

تیم توسعه آکسایا در چند سال اخیر با توجه به تجربیات خود سعی نموده با هدف موفقیت مشتریان قدم در همکاری بردارد. طی بررسی هایی که ما انجام دادیم سعی نمودیم تمامی امکانات لازم برای شروع موفق را گردهم بیاوریم و بسته های طراحی را برای مشتریان خود آماده نمودیم که شروع قیمت آنها ۹ میلیون تومان می باشد.

پشتیبانی محصولات و خدمات تیم شما چگونه است ؟

یکی از بخش هایی که چالش های بسیار زیادی را به همراه دارد بخش پشتیبانی و نوع پشتیبانی سرویس ها می‌باشد. ما پس از تجربیاتی که در این بخش داشتیم یک طرح کامل و شفاف جهت سرویس های خود ارائه کردیم که مشتری می‌تواند با توجه به نیاز خود یکی از موارد را انتخاب نموده و از خدمات آن بهره مند گردد. تمامی پشتیبانی ها بصورت آنلاین ۲۴ ساعته از پرتال پشتیبانی آکسایا می‌باشند.

آیا تیم شما طراحی اختصاصی گرافیک و UItUIX انجام می دهند؟

بله. تیم طراحی و توسعه گرافیک آکسایا چندین سال است که در زمینه طراحی انواع لوگو تجاری، رابط کاربری انواع نرم افزار ها و اپلیکیشن های اندروید و IOS فعالیت می کند. در صورتی که تمایل به سفارش داشتید می تواند نمونه کارهای این بخش را نیز مشاهده نموده و پس از آن اقدام به تکمیل فرم سفارش نماید.

آیا شما هم دوست دارید رئیس کار خود باشید؟

فرصت کسب درآمد، یادگیری و حضور شما هم هست

جهت شروع و دریافت کتاب رایگان به همراه ویدئوی آموزشی اطلاعات خود را ثبت کنید