ارور ۵۰۳ | رفع خطای ۵۰۳

اولین و بهترین مرکز تخصصی طراحی سایت همدان، بیش از 14 سال سابقه موفق پشتیبانی حضوری و آنلاین

طراحی سایت

فقط
4

میلیون
تـومـان

ارور 503 | رفع خطای 503

ارور ۵۰۳ | رفع خطای ۵۰۳

ارور 503 | رفع خطای 503
فهرست مطالب

ارور ۵۰۳ چیست؟ چرا این خطا بوجود می‌آید؟ رفع خطای ۵۰۳

شاید برای شما پیش آمده است وقتی وارد یک سایت می‌شوید، به ارور ۵۰۳ برخورد می‌کنید یا ممکن است این ارور برای سایت خود شما پیش آمده و می‌خواهید آن را رفع کنید. اکنون در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان و همراهان آکادمی آکسایا در مورد ارور ۵۰۳، چگونگی رفع آن و آنچه که باید بدانید صحبت کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت

۱ خطا یا ارور ۵۰۳ چیست؟

۱.۱ رفع خطای ۵۰۳ برای کاربران

۲ رفع خطای ۵۰۳ service unavailable برای وبمستران

۲.۱ ۱_ محدودیت های هاست

۲.۲ ۲_ افزایش ترافیک وب سایت

۲.۳ ۳_ عدم بروز رسانی ها؛ یکی از دلایل ارور ۵۰۳ در وردپرس

۲.۴ ۴_ مشکلات کدنویسی در اثر تغییرات و خطای ۵۰۳ وردپرس

۲.۵ ۵_ سنگین شدن سایت

۲.۶ نکته: جلوگیری از مشکل http error 503

ارور ۵۰۳ | ERROR 503 چیست ؟ درباره ارور ۵۰۳

ارور 503

هیچ سایتی وجود ندارد که بدون عیب و نقص باشد. هر سایتی ممکن است عیب های داشته باشد.یکی از عیب ها ارور ۵۰۳ Service Unavailable یکی از ارورهای http است که روی سایت ظاهر میشود.معنای این ارور “در دسترس نبودن سرویس بوده” و منظور از سرویس، ارائه دهنده میزبانی سایت (هاست) است.بعضی از اوقات نیز دلیل اصلی وجود خطای۵۰۳، مشکلات هاست نیست.
مشکلات هاست عبارتنداز : 

  • شلوغی سایت
  • تعمیرات
  • مشکلات برنامه نویسی
  • و…

وجود خطای ۵۰۳ در سایت باعث نارضایتی کاربران و کاهش رتبه های سئو می‌شود.

رفع ارور ۵۰۳ برای کاربران

ارور503

اگر به عنوان یک بازدیدکننده به سایت مراجعه می‌کنید و با خطای ۵۰۳ روبه رو می‌شوید، شاید این ارور بخاطر تنظیمات و نحوه اتصال شما به اینترنت باشد در مرحله اول اتصالات خودتان را بررسی کنید:

گام اول : اول اینکه صفحه را رفرش (Refresh) کنید. شاید بخاطر قطعی اینترنت، سایت مورد نظر به شما نشان داده نشود. اما اگر بعد از رفرش ساده، صفحه باز نشد بهتر است کش مرورگر را هم خالی کنید برای انجام این کار دکمه f5 و دکمه کنترل ( Ctrl) را فشار دهید تا مرورگر یکبار دیگر از اول صفحه را Refresh کند.

گام دوم : اگر هنوز مشکل خطای ۵۰۳ وجود دارد،دستگاه مودم یا اینترنت خود را یکبار خاموش و بعد از گذشتن چند دقیقه روشن و آن صفحه را Refresh کنید.

گام سوم : اگر باز هم مشکل خطای ۵۰۳ رفع نشده است، شاید مشکل از طرف سایت یا سرویس میزبانی (هاست) آن باشد. بهتر است با شماره های پشتیبانی که در صفحات درباره ی ما، تماس با ما که در آخر صفحه وجود دارد تماس بگیرید و مشکل را از آنجا پیگیری کنید. این اطلاع رسانی شما نیز خیلی به آن سایت کمک می‌کند و باعث می‌شود مدیران که از این قضیه با خبر شده اند، سریع برای رفع این مشکل اقدام کنند.

 رفع ارور ۵۰۳ برای وب مستران

اگر تمام موارد بالا که خدمت شما عزیزان گفته شد مطمئن شدید،ارور ۵۰۳ که در سایت شما ایجاد شده مربوط به مشکلات فنی است و ربطی به اتصال اینترنت ندارد.پس راهکارهایی به شما پیشنهاد میشود که می توانید از این طریق مشکل این ارور را حل کنید :

محدودیت های هاست

محدودیت های هاست : اگر دوست ندارید از پشتیبانی سایت کمک بگیرید،در مرحله اول باید سراغ کنترل پنل هاست بروید و مطمئن شوید که هاست شما فضای ذخیره  کافی دارد. در بیشتر مواقع بخاطر اینکه فضای ذخیره هاست پرشده و فضای کافی ندارد،این خطا نمایش داده می‌شود و به متنی مانند disc space در هاست خود دقت کنید.

افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت : ممکن است سایت شما بخاطر افزایش ناگهانی ترافیک دچار خطای ۵۰۳ شود. در این حالت بخاطر ورود تعداد زیادی کاربر و ارسال درخواست سایت به سرور (server)، سایت شما اصطلاحا پایین آمده و دچار این خطا میشود.این مشکل بیشتر برای سایت های بزرگ اتفاق می افتد مخصوصا زمانی که تخفیف می گذارند. اما اگر این مشکل برای سایت شما پیش آمده که اصلا ترافیک زیادی ندارید، پس باید به عملیات سئو مخفی مشکوک شوید.


یکی از عملیات های سئو مخفی ddos نام دارد که طی آن افراد به چندین ربات بازدیدکننده سایت دستور بازدید از سایت شما را می‌دهند.در این صورت،به ازای بالا رفتن درخواست های سایت به سرور، هاست توانایی خودش را از دست داده و پایین می آید.و اگر این حالت ادامه پیدا کند، رتبه سایت شما در موتورهای جستجو از بین می‌رود.بنابراین بهتر است این موضوع را از پشتیبانی هاست پیگیری کرده و اگر مشکوک به حملات دیدایس بودند، باید به کمک پشتیبانی و cloudflare این حملات را خنثی کنید.

نکته قابل توجه :نصب پلاگین های آمارگیر سایت،می تواند یکی از دلایل افزایش ترافیک ناگهانی سایت باشد.بخاطر اینکه این پلاگین ها دائما برای بررسی آمار سایت در حال گردش در آن و افزایش درخواست ها به سرور میکند.این قضیه می تواند باعث افزایش ترافیک و در نتیجه خطای ۵۰۳ شود.بهترین روش ها برای بررسی آمار و استفاده از دو ابزار رایگان گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول است.

عدم بروز رسانی ها : یکی از دلایل به وجود آمدن ارور ۵۰۳ در وردپرس می تواند عدم بروزرسانی باشد. به روز نبودن پلاگین های سایت، نسخه قالب و نسخه php هاست و … می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات ساختاری در کدهای سایت شده و در آخر خطای ۵۰۳ به وجود می آید.بنابراین باید از طریق هاست یا کنترل پنل سایت برای بروزرسانی آنها اقدام کنید.

مشکلات کدنویسی در اثر تغییرات

اگر در سایت خود تغییرات داده اید؟ نصب یک افزونه جدید،بروزرسانی و….

شاید یکی از ابزارهای قدیمی یا جدید سایت شما با کدهای قالب نا هماهنگی پیدا کرده یا اصلا می توان گفت چند پلاگین با همدیگر به مشکل خورده باشند.برای بررسی دقیق تر و رفع مشکل،چند روش وجود دارد؟

غیرفعال کردن افزونه ها : می توانید از طریق هاست یا کنترل پنل سایت ،یکی یکی پلاگین ها سایت را غیرفعال کنید.اگر به هاست دسترسی دارید وراد پوشه pluginsشوید و هر بار نام پوشه یک افزونه را تغییر دهید.به این صورت آن پلاگین غیرفعال میشود.هر بار این کار را روی یک پلاگین انجام دهید،سایت به وسیله ی f5 و ctrl ،رفرش کنید.به احتمال زیاد با این روش افزونه مورد را پیدا میکنید و سایت به حالت اول باز میگردد.(بعد از پیدا کردن پلاگین مشکل دار،نام پوشه بقیه پلاگین ها دوباره به حالت قبل برگردانید تا روی سایت شما نصب شود.) 

قالب سایت : قالب سایت را غیرفعال کنید و یک قالب پیش فرض روی آن نصب کنید.اگر مشکل از کدنویسی قالب و سنگین شدن کدها باشد.خطای ۵۰۳ حل میشود.البته نگفته نماند لین کار بعد از اینکه اگر با عوض کردن نام پلاگین ها حل نشد،انجام دهید.

سنگین شدن سایت

به طور کلی می توان گفت کدهای سایت شما سنگین شده و این قضیه باعث کاهش سرعت load اولیه و دلیل ایجاد خطای ۵۰۳ باشد.تغییرات گرافیکی زیاد روی صفحات یکی از دلایل سنگین شدن کدهای سایت میشود.هم چنین قرار گرفتن چندین کامنت در صفحات سایت ممکن است سرعت آن را کاهش و باعث ایجاد ۵۰۳ می‌شود. بنابراین بهتر است تغییرات را حذف و کامنت ها نیز صفحه بندی کنی،تعدادی از آنها را در صفحه اول و باقی آنها را در صفحه دوم نمایش داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

دیگر مطالب ما

خدمات طراحی سایت

مطالب بیشتر

طراحی سایت با المنتور

طراحی سایت با المنتور افزونه المنتور یک صفحه ساز پیشرفته با بیش از ۵‌میلیون سایت وردپرسی برای ایجاد محتوا است که نیاز به کد نویسی ندارند. المنتور نسخه پرو نیز دارد و بر روی سایت وردپرسی شما نصب می‌شود (نصب

مشاهده کامل »

CMS چیست؟ | ویژگی های CMS خوب

سیستم مدیریت محتوا CMS چیست ؟ سیستم مدیریت محتوا (CSM) برای موفقیت اکثر قریب به اتفاق وب سایت ها و اینترانت ها (شبکه های داخلی) حیاتی است. با این وجود هنوز بسیاری از سازمان ها و شرکت‌ها با این تکنولوژی

مشاهده کامل »

با تشکر از اینکه همراه طراحی سایت آکسایا بوده‌اید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر از روند طراحی سایت، قیمت های طراحی سایت، نمونه کارها و موفقیت های تیم برنامه‌نویسی آکسایا می توانید در ادامه همراه ما باشید.

[ratemypost-result]
[ratemypost]