درباره دامین و هاست

دامنه هاست

درباره دامین و هاست

دامنه و هاست چیست ؟

دامنه چیست ؟

دامنه یا دامین، آدرس وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین الملی رایج برای ثبت دامنه، عبارتند از : org, net, com که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. همچنین یک پسوند دیگر که بسیار مورد استفاده است پسوند ملی هر کشور است. مثلا سایت هائی که متعلق به کشور ایران هستند با پسوند ir و سایتهای متعلق به کشور روسیه با پسوند ru و … ثبت خواهند شد. در ثبت دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با توجه به اینکه چه کسی زودتر برای ثبت آن نام اقدام کرده باشد، ثبت می شوند.
این نامها برای مدت یک سال در اختیار شما هستند و شما می توانید هر ساله آن را تمدید نمائید یا از همان ابتدا آدرس را به مدت چند سال رزرو نمائید.

 Sub Domain چیست؟

نامی است که قبل از نام اصلی Domain قرار می گیرد و با نقطه از آن جدا می شود. به عنوان مثال aksaya.ir  یک Domain است و demo.aksaya.ir یک Sub Domain است.

هاستینگ چیست؟

هاستینگ در واقع میزبانی سایت شما در فضای اینترنت است و سایت شما از فضای هاستینگی که از آن خریداری کرده اید استفاده می کند.

 

اشتراک گذاری این پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *